Feladatok

Belső ellenőrzési rendszer (ICS) (Senior) vezetőjeként döntő szerepet fog játszani a Rheinmetall Magyarország jövőbeli sikerében és növekedésében. Ez egy izgalmas és látványos lehetőség az RHHU-nál az ICS fejlesztésére és alakítására.

  • A Rheinmetall-csoport által meghatározott ICS-követelmények végrehajtásának vállalati szintű koordinálása és nyomon követése
  • Az ICS-követelmények és az ellenőrzési folyamatok folyamatos továbbfejlesztése és optimalizálása
  • A fő kapcsolattartó a divíziós belső ellenőrzési rendszerek (ICS) koordinátora és a csoportszintű ICS-menedzser számára
  • Elsődleges kapcsolattartó az alkalmazottak, valamint a külső és belső ellenőrök számára az ICS-szel kapcsolatos valamennyi kérdésben
  • Az ICS-ellenőrzés eredményeinek jelentése a folyamatgazdáknak, a vezetőségnek és az igazgatóságnak
  • A folyamatok / ellenőrzések tulajdonosainak támogatása az ICS dokumentáció elkészítésében (kockázatkezelési mátrix (RCM) és az önértékelési kérdőív (SAQ) válaszai és kockázatai)
  • A folyamatfelelősök támogatása a folyamatok dokumentációjának elkészítésében, különös tekintettel a belső kontrollokra
  • Az éves ICS-folyamatciklus irányítása és felügyelete, különösen:
    • Az RCM ellenőrzési tesztelés támogatása / végrehajtása és dokumentálása a Rheinmetall Csoport szabványainak megfelelően
    • Minőségi kapuk teljesítménye az RCM ellenőrző vizsgálatokhoz
    • Az ICS-folyamatban feltárt ellenőrzési hiányosságok kiváltó okainak elemzése
    • A folyamatok/ellenőrzések tulajdonosainak támogatása az ellenőrzési hiányosságok megszüntetésére irányuló megfelelő intézkedések kialakításában
    • A folyamat- /ellenőrzésfelelősök támogatása az ellenőrzési hiányosságok megszüntetésére irányuló megfelelő intézkedések kialakításában
    • a kijelölt intézkedések nyomon követése
    • Az easyGRC ICS eszköz használata és karbantartása

Elvárások

  • üzleti adminisztráció/jog/ipari mérnöki/IT vagy hasonló területen bejezetett egyetemi tanulmányok
  • többéves (legalább 3 év) szakmai tapasztalat könyvvizsgáló cégnél vagy hasonló pozícióban egy multinacionális vállalatcsoportnál
  • kiegészítő képesítések (okleveles belső ellenőr, okleveles könyvvizsgáló) előnyt jelentenek
  • belső ellenőrzési rendszerekkel szerzett tapasztalat
  • Jó informatikai ismeretek
  • Koncepciózus és strukturált munkamódszer, erős analitikus készség, összetett folyamatok folyamatábrákon való megjelenítése
  • Kommunikatív személyiség, nagyon jó kommunikációs készség magyar és angol nyelven
  • Nagy felelősségtudattal rendelkező, elkötelezett csapatjátékos
  • Interkulturális kompetencia és ideális esetben külföldi tapasztalat, valamint utazási hajlandóság

Amit kínálunk

  • Versenyképes kompenzációs csomag
  • Kreatív és dinamikus munkakörnyezet
  • Rugalmas munkaidő modellek
  • Munka és a magánélet egyensúlyának biztosítása
  • Innovatív megoldások a mobilitás és a biztonság jövőjéért

A Rheinmetall Hungary Zrt. a Rheinmetall konszern része, és fontos szerepet játszik a Zrínyi 2026 Honvédelmi és Haderőfejlesztési Programban, amely a fegyveres erők modern felszerelésére összpontosít, és magában foglalja az újonnan kifejlesztett Lynx gyalogsági harcjármű helyi gyártását.

A tõzsdén jegyzett Rheinmetall AG, integrált technológiai cégcsoportként, világszerte több mint 25 000 alkalmazottal, egy jelentõs, nemzetközileg sikeres vállalatot testesít meg, amely innovatív termék- és szolgáltatásválasztékkal különbözõ piacokon tevékenykedik. Ismert fejlesztõi partnerként és a globális autóipar közvetlen beszállítójaként, valamint vezetõ nemzetközi biztonságtechnikai rendszerházként a Rheinmetall hosszú távú megatrendeket alkalmaz az alaptechnológiákban szerzett magas szintû szakértelmére támaszkodva, és innovatív megoldásokat dolgoz ki jövõorientált új magas növekedési potenciállal rendelkezõ piacok igényei szerint a biztonságos és élhetõ jövõ érdekében. A fenntarthatóságra történõ összpontosítás a Rheinmetall stratégiájának szerves része. A vállalat célja, hogy 2035 -re elérje a CO2-semlegességet.

Elérhetőség

Felelős kapcsolattartó személy: Merch Leonie

Toborzási hotline: Schönekker Gabriella (magyar anyanyelvű)

+49 170 888 2509